Texas Holdem pokerio taisykles

Žaidėjai

Priklausomai nuo žaidimo tipo, žaidėjų skaičius prie stalo svyruoja nuo 2 iki 10.  Žaidimas gali būti vienas prieš vieną [heads-up], šešiavietis stalas [6-max], arba pilnas stalas [full ring]. Dažnai žaidėjų skaičius svyruoja: vieni žaidėjai palieka žaidimą, kiti prisijungia.  Turnyruose, žaidėjai palieka turnyrą, po kiek laiko jų vietą užima kiti žaidėjai atėję nuo kitų pokerio stalų. Pokerio taisykles

Kiekvienas žaidimo tipas pasižymi savo dinamika ir savo taktinėmis subtilybėmis.  Grynųjų pinigų žaidimai žaidžiasi kitaip negu turnyrai. Žaidimas vienas prieš vieną reikalauja gilesnio pokerio supratimo negu žaidimas prie pilno stalo ir panašiai.

“D” Mygtukas

“D”[dealer button] mygtukas žymi dalintojo vietą. Dalintojas keičiasi kiekviename žaidime, pasislinkdamas per viena poziciją laikrodžio rodykles kryptimi.

Privalomieji Statymai

Texas Holdem žaidime būna du privalomieji statymai, kurie atliekami prieš išdalinant kortas.  Tai SB [small blind] mažasis priverstinis statymas ir BB [Big blind] didysis priverstinis statymas. Statymus atlieka žaidėjai esantys “D” dalintojui kairėje. Pirmasis iš kaires stato mažąjį statymą, antrasis stato didįjį statymą.   Privalomieji statymai sukasi kartu su “D” pozicija, taip užtikrinama, kad visi žaidėjai atliks priverstinius statymus. Priverstiniai statymai turi labai daug įtakos žaidimo dinamikai, nes dar prieš išdalinant kortas atsiranda pinigų banke.

Žaidžiant turnyrus  priverstiniai statymai nuolat kyla, taip užtikrinama turnyro dinamika ir žaidėjai priverčiami žaisti jeigu nori laimėti. Tai yra kaip rungtynių laikas kitose sporto šakose, kuo jis trumpesnis tuo agresyviau ir greičiau turi žaisti jeigu nori laimėti. Turnyrai pasižymintys ypač greita struktūra vadinami super ar hyper turbo, šiek tiek letesni turbo, normalaus greičio – regular, o pagilintos struktūros turnyrai, kuriuose yra didesni pradinių žetonų kiekiai ir daugiau laiko skiriama pačiam žaidimui, vadinami deep stack turnyrais.  Deep turnyrai savo žaidimo specifika primena cash žaidimą, nes išlaikomas didelis privalomųjų statymu skaičius 100BB+.

Žaidimo eiga:

Prieš išdalinant kortas, du žaidėjai atlieka privalomuosius statymus, small blind ir big blind. Toliau kiekvienam žaidėjui išdalinama po dvi užverstas kortas. Išdalinus kortas sekantis žaidėjas po privalomųjų statymu atlieka savo ėjimą, šiuo atveju jis gali nusimesti savo kortas [fold], sutikti dalyvauti žaidime [call], t.y. padėti tiek kiek yra priverstiniai statymai,  arba padidinti statymus [raise].  Sekantis žaidėjas vėl turi tas pačias pasirinkimo galimybės, gali pasitraukti [fold], gali sutikti/atsakyti [call] arba padidinti statymus [raise]. Taip viskas vyksta ratu pagal laikrodžio rodyklę, griežtai draudžiama atlikti veiksmus ne savo eilės metu, t.y. nors ir turite labai prastą kortą, negalima jos nusimesti ar parodyti, kad ketinate nusimesti kol neatėjo eilė.  Jeigu niekas nepakėlė statymų tada mažasis privalomasis statymas [small blind] gali pridėti ir išlyginti [call] reikiamą sumą, gali nusimesti [fold] arba padidinti statymus [raise]. Tas pats galioja ir didžiajam privalomajam statymui [big blind], tik priešingai negu [small blind], žaidėjas esantis didžiojo privalomojo statymo pozicijoje būna įdėjęs pilną pradini statymą ir žaidėjas gali tikrinti [check] arba padidinti statymus [raise].   Kai visų žaidėjų statymai išsilygina, tada verčiamos trys bendros kortos, kurios vadinasi [flop] (prieš verčiant flopą dalintojas nukelia į šoną [sudegina] viršutinę  kaladės kortą).

Atverstas Flopas yra trys bendros kortos, kurios priklauso visiems žaidėjams, t.y. žaidėjas, naudodamas tris bendras kortas ir savo turimas dvi kortas, turi išrinkti geriausią įmanoma penkių kortų kombinaciją. Pvz jeigu jūs rankoje turite du vynus, o ant stalo atsivertė trys vynai, tada jūs turite spalvą [flush],  jeigu jūsų varžovas turi tik vieną vyną rankoje ir tris ant stalo, vadinasi jam  iki spalvos dar trūksta vienos vynų kortos.

Atsivertus trims bendroms kortoms [flop] vėl vyksta statymų ratas, kurį pradeda žaidėjas esantis dalintojui kairėje.  Pirmasis žaidėjas turi 3 pasirinkimus: pasitraukti iš žaidimo [fold], tikrinti/praleisti [check], atikti statymą [bet]. Dažniausia pasirinkimą nulemia turima kortų kombinacija, t.y. kuo geresnę žaidėjas turi kortą, tuo jis bus linkęs labiau statyti [bet] ir kelti [raise], o kuo korta prastesnė, tuo labiau bus linkęs praleisti [check]. Aišku nereikia pamiršti ir blefavimo galimybės.  Sakykime pirmasis žaidėjas nusprendžia atlikti statymą [bet], tada kitas žaidėjas turi vėl 3 galimybes, gali pasitraukti [fold], gali sutikti su oponento statymu [call] t.y. pastatyti tokia pačia sumą pinigų kokią pastatė pirmasis varžovas, arba gali didinti statymus [raise] t.y.  įdėti į banką dar daugiau pinigų.  Tokias pačias opcijas turi visi žaidėjai, visi statymai vėl vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi, kol išsilygina visų žaidėjų statymai.

Verčiama ketvirtoji bendra korta [turn]. Dabar jau yra 4 bendros kortos ir po dvi kortas savo rankose turi kiekvienas žaidėjas. Šiuo atveju, jeigu atvirsta  4-tas  vynas, žaidėjas turintis tik vieną vyną savo rankose jau turi 5 vynų kombinaciją t.y. spalvą [flush].  Atvirtus turnui vėl vyksta statymų ratas  tokia pačia tvarka kaip ir po flopo, pirmasis žaidėjas esantis dalintojui iš kairės atlieka savo veiksmą  fold/check/bet.  Jeigu jis pasirenka fold/check, sekantis žaidėjas turi tas pačias opcijas  fold/check/bet, tačiau, jeigu žaidėjas atlieka bet, sekantis žaidėjas jau turi kitokias opcijas  fold/call/raise. Statymų ratas vyksta pagal laikrodžio rodyklę, kol išsilygina visi statymai.

Tada verčiama penktoji bendra korta [river]. Tai paskutine bendra korta. Dabar yra 5 bendros kortos ir po dvi kiekvieno žaidėjo rankoje. Kiekvienas žaidėjas, panaudodamas penkias kortas iš septinių galimų, turi išrinkti geresnę kortų kombinaciją.  Atsivertus penktajai bendrai kortai vėl vyksta statymų ratas toks pats kaip po flopo ir po turno. Tai yra paskutinis statymų ratas, visiems praleidus [check/check/check] arba visiems išlyginus statymus vyksta kortų atvertimas, kortas privalo pirmas rodyti tas žaidėjas kuris paskutinis atliko puolamąjį veiksmą, t.y. kuris atliko [bet] arba [raise].

Kad būtų paprasčiau viską` suprasti, rekomenduoju pažiūrėti labai trumpą informacinį video:

Žaidimo tikslas

Kaip ir kiekvienas sportas ir žaidimas pokeris turi savo tikslus, grynųjų pinigų žaidime žaidėjai žaidžią, kad laimėtų pinigų, o turnyruose, kad įveiktų visus savo varžovus ir laimėtų turnyrą, laimėtų titulus, prizus ir šlovę.

Žaidimo sudėtingumas

Žaidimas tik iš pažiūros atrodo paprastas, tačiau kuo labiau giliniesi tuo daugiau žaidimo niuansų išryškėja, kiekviena žaidimo situacija yra unikali ir reikalauja visiškai kito požiūrio į ją. Pokeryje esminiai yra du fundamentalus elementai, tai pokerio psichologija ir pokerio matematika.   Yra begalės pokerio knygų, tai ir strategijos, ir psichologija, ir matematikos analizės, ir aptarimai. Daugybė video, daugybė mokomųjų puslapių ir profesionalų pokerio mokytojų.

Kiti turnyru tipai: 

Turbo
Hyper-turbo
Rebuy
Knockout  [terminatorius]
Win the button
Deep Stack
 
 

4 Responses to Texas Holdem pokerio taisykles

  1. […] P.S. Prisiminkite, kad taip pat svarbu žinoti pokerio taisykles ir kombinacijas.  […]

  2. […] sugeba peržengti savo komforto zonos ribas   P.S. Prisiminkite, kad taip pat svarbu žinoti pokerio taisykles ir kombinacijas. Kaip žaisti pokeri internete?  Pokerio online videos    Medžiagos parengta pagal: T. Harv […]

  3. […] žaidėjai sugeba gerai valdyti savo pinigus   P.S. Prisiminkite, kad taip pat svarbu žinoti pokerio taisykles ir kombinacijas. Kaip žaisti pokeri internete?  Pokerio online videos    Medžiagos parengta pagal: T. Harv […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: