Pokerio etiketas

Kas yra etiketas? Tai – nerašytos taisyklės, kurios nurodo, kaip žmonės turi elgtis vienoje ar kitoje vietoje arba situacijoje. Pokerio žaidimas nėra išimtis. Pokerio etiketas apima ne tik elgseną prie stalo, aprangą, bet ir žaidimą be sukčiavimų.

Pokerio etiketas

Pokerio žaidėjų etiketas

Kortų laikymas

Jeigu žaidžiate internete, šis klausimas jums nėra aktualus, nes kortas visą laiką matote savo kompiuterio ar telefono ekrane. Jų pamatyti negali nei kiti žaidėjai, nei žaidimo kūrėjai. Galite būti ramūs, nes kortų nerodo net centriniame žaidimo kompiuteryje, todėl net ir nulaužus sistemą, asmeninės kortos liks asmeninėmis.

Kai žaidžiate lošimo namuose, tada kortas patogiausia laikyti šalia savęs. Gavę dvi kortas, jas apžiūrėkite, užverskite ir padėkite ant stalo tokioje vietoje, iš kurios bet kuriuo žaidimo metu jas galėsite lengvai paimti ir vėl apžiūrėti.

Kortų slaptumas

Niekada negalima garsiai pasakoti, kokias kortas gavote. Tai galioja ir žaidimo metu, ir iš jo pasitraukus. Atminkite tai, kad varžovas, sužinojęs, kokias kortas turite, įgauna didelį pranašumą. Tokiu atveju jis automatiškai atmeta galimybę, kad tas kortas turės kitas, vis dar dalyvaujantis žaidime, asmuo.

Žaidžiant internete, žmonės kartais bendradarbiauja ir draugams rašo žinutes apie tai, kokias kortas turi. To daryti griežtai negalima. Tokie dalykai vadinami – sukčiavimu.

Varžovų kortos

Derėtų nepamiršti, kad kiekvieno kortos yra asmeninės. Negalima stengtis slapta nužiūrėti, ką turi vienas ar kitas žaidėjas. Žmonėms toks elgesys labai nepatinka ir jie gali tiesiog atsisakyti vėliau su jumis žaisti.

Žaidimo eilės tvarka

Pokerio žaidimas vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi. Tik žaidžiant pagal šią taisyklę, varžovai neturės galimybės gauti jam asmeniškai naudingos informacijos. Kaip pavyzdys – pasitraukimas iš žaidimo. Nors ir žinote, kad šio etapo metu trauksitės, vis tiek turite sulaukti savo eilės ir tik tada nusimesti kortas. Kitaip varžovams nebereikės sukti galvos dėl to, kokias kortas jūs turite. Jie galės drąsiai blefuoti.

Arbatpinigiai

Nors tai nėra griežtai apibrėžtas dalykas, bet laimėjus banką, reikia palikti arbatpinigių tam, kas dalija kortas. Šiuo atveju geriau žaisti internete – jame arbatpinigių nebūna.

Žaidimo greitis

Pokerio žaidėjai vertina greitai atliekamus veiksmus. Žaidžiant internete, automatiškai nustatomas vieno žmogaus veikimo laikas ir uždelsus, sistema tiesiog automatiškai atliks kažkokį veiksmą, pvz.: pasitraukimą iš žaidimo.

Kortos ir žetonai

Sąžiningumas

Nesukčiaukite statydami. Žmonės galvoja, kad niekas nepastebės, jeigu jie padės vienu ar dviem žetonais mažiau. Deja, jie klysta. Tokia veikla priskiriama sukčiavimui. Pirmą kartą jūs galite tiesiog būti išmestas iš kazino. Tokiems dalykams pasikartojus, galite užsitraukti baudžiamąją bylą.

Mokėkite laimėti ir pralaimėti

Niekada garsiai nesidžiaukite dėl to, kad kiti žaidėjai pralaimi. Kiti žaidėjai neturi pastebėti jūsų emocijų. Taip pat nepamirškite, kad jeigu pralaimite jūs, tada nereikia skųstis, kaip viskas blogai. Prie pokerio stalo niekas nenori išgirsti nemalonių komentarų, todėl viską reikia pasilaikyti sau.

Kitų žaidėjų mokymas

Pokerį žaisti reikia susikaupus. Kiekvienas žaidėjas turi įsigilinti į savo asmenines kortas, į galimybes sudaryti vienas ar kitas kombinacijas, varžovų elgesio stebėjimą. Todėl varžovams niekada neaiškinkite, ką ir kaip reikia daryti, kokių veiksmų imtis. Tai gali ne tik supykdyti tą, kuriam aiškinate, bet ir sutrikdyti viso žaidimo eigą.

Pokerio etiketas skirtingose šalyse

Lyginant Europos šalis ir Ameriką, galime pastebėti nemažai skirtumų:

Vienas iš svarbiausių – kalbėjimas žaidimo metu. Amerikoje žaidėjai prie pokerio stalo mėgsta garsiai reikšti savo mintis ar emocijas. Ten tai yra įprastas dalykas ir jis pateisinamas tol, kol garsiai nepradedama teikti informacija apie turimas kortas ar pan. Europoje už tokį triukšmavimą galite būti išmesti iš lošimo namų.

Kitas dalykas – žaidėjų apranga. Europoje pokerio žaidėjai rengiasi daug subtiliau nei Amerikoje, kurioje visi labiau atsipalaidavę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: