Pokeris tai kaip biznis

Analizuojant mokinių turnyrus ir pastebint “neprotingą” žaidimą, dažnai išgirstu įvairių mokinių pasiteisinimų. Pirmiausia, tai labai retas kuris prisiima tiesiogiai atsakomybę, retas kuris pasako, “jo tikrai visiška nesąmonę padariau, nieko keisto, kad viską pralošiau”. Dažnai  tenka išgirsti iš savo mokinių tokius pasiteisinimus “pralošiau, nes žaidžiau po labai sunkios darbo dienos ir buvau labai pavargęs”  ar “ai buvau truputi išgėręs, tai žaidžiau nerimtai”.

Tarsi tai būtų lengvinančios aplinkybės? Įsivaizduoju kaip prieini kazino prie oponento ir jam sakai “pone, aš tą ranką žaidžiau nerimtai, o tik savo malonumui, prašau grąžinkite man mano pinigus”.

Jeigu nori uždirbi pokeryje papildomų pajamų turi į tai žiūrėti kaip į verslą, kaip į investicijas. Kiekvienas tavo pokerio doleris yra investicija, kiekvienas tavo sprendimas prie stalo yra sprendimas nuo kurio priklauso tavo grąža. Kiekvieną kartą kai skubi, žaidi pavargęs ar apsvaigęs mažini savo investicijos grąža.

Pokerio mokytojasPagalvokit kaip skambėtų, jeigu susitiktum su verslininku ar investuotoju ir jis tau sakytų “vakar grįžau po vakarėlio girtas, tai padariau kelis labai svarbius verslo sprendimus” arba “buvau labai pavargęs todėl nusprendžiau atidaryti pozicijas naftos pirkime”. Juk visi supranta, kad tokio verslininko ar investuotojo tikrai nelauktų šviesi ateitis.  Arba dar vienas smagus posakis, kurį tenka girdėti iš pradedančiųjų pokerio žaidėjų “tingiu skaityt ir video žiurėti, noriu greičiau žaist, žaisdamas ir išmoksiu viską”. Tolygu būtų jeigu sakytų investuotojas: “tingiu mokytis, tingiu skaityti, tingiu domėtis rinka, noriu greičiau viską pirkti….”

Tad ko daryti nederetų:

Nežaisti tik prabudus, dar nedirba protas. Susirask 1-2h iš ryto kitos veiklos negu pokeris.

Nežaisti apsvaigus ar esant dideliam nuovargiui.  Žaidėjai sutaupytų daug pinigų, jeigu nežaistų, kai yra labai pavargę.

Nežaisti esant dideliam emociniam sukrėtimui ar streso būsenoje.  Pokeris – tai tikrai blogas sprendimas bėgti slėptis nuo gyvenimo problemų.

Kaip žaisti?

1. Disciplinuotai, t.y. turėti iš anksto nusistačius kada ir kiek žaisi, pvz vakarais sesijos po 4h. Kada darysi pertraukas? Kiek jos truks?

2. Padaryti apšilimą prieš sesijas. Geriausia tiesiog skirti 10min vakar dienos žaidimo analizei ar kažkokio plano peržiūrai.

3. Daryti reguliarias pertraukas, net ir MTT būna 5 min pertraukas, per jas nuveikti ką nors aktyvaus, užtektų 1 minutę tiesiog pašokinėti lengvai, kad išjudinti kūno raumenis ir suaktyvinti kraujotaką.

4. Didinti krūvį iš lėto, niekas nepradeda žaisti po 10 stalų iš karto.  Pradėti nuo 2 ir kas savaitę pridėti po 2 arba ilginti sesijas po 30min kas savaitę.

5. Visada galvok apie pokerį kaip apie investiciją, ar pradėtum investuoti savo pinigus tik todėl, kad tau nuobodu? Arba turi 1h laisva iki vakarėlio? 

One Response to Pokeris tai kaip biznis

  1. […] straipsniai: Pinigu valdymas Pokeris tai kaip biznis EV [Video] […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: