Pinigų valdymas [Bankroll management]

Pinigų valdymas  –  bankroll management.

Pokeryje kova prasideda dar prieš sėdant prie stalų.  Žaidėjai ruošiasi, analizuoja savo žaidimą, diskutuoja su kitais, skaito knygas, žiūri video,  dalyvauja mokymosi programose, kelia savo įgūdžių lygį sau priimtinais metodais.  Ir tada jau veiksmas persikelia į “tikrą kovos lauką”,  prie pokerio stalo į  turnyrą ar į cash žaidimą. Koks čia vaidmuo tenka pinigų valdymui? Sakykime,  kuo tu geriau valdai savo pinigus, tuo tu turi daugiau galimybių parodyti savo pranašumą prieš oponentą.  Gali būti labai geras žaidėjas ir pirmą ranką gauti KK, sustumti visus savo pinigus ir pralošti prieš oponento AA arba net atvirkščiai gauti AA ir pralošti prieš pasitikinčio savimi oponento JTs sustūmęs viską preflop.  Jeigu nemokėsi valdyti savo pinigų, tai tavo “profesionalo” karjera gali taip ir pasibaigti.

Drąsiai galiu teigti, kad geras pinigų valdymo supratimas yra esminis ir vienas svarbiausių įgūdžių pokeryje.

Kas yra bankroll management ?

bankroll managementPokeris yra didelės variacijos žaidimas, t.y. tu gali žaisti gerai, gauti geras kortas, tačiau vistiek pralošinėti.  Tau tiesiog gali “nesisekti”.  Todėl pokeryje visi rezultatai vertinami ilgąjame periode, nes trumpo periodo rezultatus labai įtakoja sėkmė.  Tad paprastais žodžiais sakant bankroll`as ir yra visi tavo pinigai skirti žaidimui, tam, kad tu galėtum pergyventi trumpojo periodo nuosmūkius bei nesėkmes ir būtum laisvas nuo atsitiktinės sėkmės.

Visi laimintys žaidėjai susiduria su nuosmūkiais, o kartais su itin dideliais, tad prastas bankroll managment`as gali lemti, kad tau tiesiog neužteks pinigų pakilt iš nuosmūkio. Svarbu suvokti, kad šnekant apie gerą pinigų valdymą tai yra aktualu tik laimintiems žaidėjams, nes kad ir koks geras būtų pinigų valymas, jeigu tu esi pralošiantis žaidėjas tu vis tiek juos praloši, tai tik laiko klausimas.

Bankroll dydis

Bankroll dydis yra labai subtilus ir netgi “intymus” dalykas, kas vienam gali atrodyti užtektinai kitam gali būti baisu su tiek lošti, pirmiausia tu turi žiūrėti ar tu gali įveikti tą žaidimo lygį?  Jeigu atsakymas neigiamas, tai net ir pats konservatyviausias valdymas čia nebepadės, turi pakelti savo įgūdžius.   Turi žinoti žaidimo variaciją ir savo emocinę reakciją į ją. Sakykim, žaidimo svyravimai yra 10-30 įpirkų diapazone,  tad techniškai 50 įpirkų būtų per akis, tačiau ar tu sugebėsi žaisti gerą pokerį būdamas -30 įpirkų?  Ir sakykime tu turi 100 įpirkų, šiuo atveju -30 įpirkų nuopolis tau nebeatrodo toks baisus.  Turi žinoti savo žaidimo vidutinę ir maksimalią variaciją.

Visi  skaitiniai, patarimai  yra daugiau tokio rekomendacinio pobūdžio, tik  rėmai, o tikslius dydžius ir tikslų valdymą tu turi nusistatyti pats, turi pats jausti kada tu jautiesi gerai, kada pradedi bijoti, kada pinigų svarba daro įtaka žaidimui.  Turi pats nusistatyti valdymo taisykles, kada eiti į aukštesnį lygį? Kaip išsiiminėti pinigus? Kiek skirti tobulėjimui?

Tačiau galima apibendrinti dalykus, nuo kurių priklauso tavo bankroll dydis, tai:  pokerio rūšis, žaidimo tipas, oponentai, oponentų skaičius, tavo įgūdžiai, tavo ROI/winrate, tikslai, priimama rizika, emocinis stabilumas, psichologinis pasiruošimas ir t.t.

Rekomendacijos

Kaip zaisti pokeriKą reikia apgalvoti nustatinėjant savo pinigų valdymo taisyklės?   Rekomenduoju pinigų valdymo taisykles sau pasirašyti raštu, taip tu labiau save įpareigoji jų laikytis, gali net sutartį su savimi pasirašyti ;).  Turi apgalvoti ir iš anksto nustatyti kokius žaidimus žaisi, kokius lygius, kada eisi į aukštesnius lygius, kada leisiesi žemyn, ką darysi jeigu pradės stipriai nesisekti?? Ką darysi jeigu pradės stipriai sektis [čia labai rimtas klausimas, yra žaidėjų, kam stiprūs laimėjimai yra pradžia jų karjeros pabaigos], turi nuspręsti kada ir kaip išsiiminėsi pinigus, kiek pinigų skirsi tobulėjimui?

Pagrindinės klaidos

 • Dažnai žaidėjams, ypač naujiems, pinigų valdymo taisyklės atrodo per konservatyvios.  Naujiems žaidėjams sunku suprasti kam reikalingas 100 ar net 200 įpirkų valdymo planas.
 • Dažnai žaidėjai pervertina savo galimybes, tai viena iš klasikinių žmogaus silpnybių, pervertinti save (ego darbas).
 • Aukštesnių limitų spindesys. Dažnas žaidėjas neatsilaiko pagundai išbandyti save aukštesniuose limituose, tai dažnai pakiša koją geram pinigų valdymui.

Nuoroda i gera pinigų valdymo schema (anglų kalba) 

Antroje dalyje apžvelgsime:  Pinigų valdymo subtilybes, buferines  zonas, shotų valdymo subtilybes, cash out strategijas, rekomendacijas.

Sekančios temos:
Tikslai
Laiko valdymas
 
Buvusios temos:
Pokerio žaidėjo savybės
Dėmesio lavinimo pratimai II

5 Responses to Pinigų valdymas [Bankroll management]

 1. […] straipsniai: Pinigu valdymas Pokeris tai kaip biznis EV [Video] […]

 2. Mantas says:

  [čia labai rimtas klausimas, yra žaidėjų, kam stiprūs laimėjimai yra pradžia jų karjeros pabaigos] – kaip sita perlipti? Turbut metai laiko,kai mazi priziniai fondai nebeidomus ir nuo to didesnio laimejimo vietoj pastovaus grafiko i virsu turiu sokinejanti ir netgi neigiama linkme ..

  • brilijant says:

   Sveikas, na cia didele psichologine problema daugeliui zaideju 😦 Turbut vienas is geriausiu motyvatoriu perkelti demesi nuo $$ i kieki ir issikelti save motyvuojancius tikslus, pvz 1000game pagal bankroll lygi. Sakysim pigesniu turu po 1$ ar 5$ ziurint kiek leidziu BR. Tai konkretus mano pvz: 1000 turu po 7$ islaikant demesi ir A-game ir kaip prizas sau kelione kazkur kur silta su savo mergina. Tai skatina labiau stengtis, daugiau analizuotis ir zaisti kai nesinori ir t.t. Po kiekvienos serijos brauki langelius sasiuvinyje ir matai kaip arteji savo tikslo link. Labai svarbu, kad tikslas butu labai motyvuojantis. Dar vienas is budu tai tiesiog blokuoti aukstesnius lygius, pvz starsai siuo atveju turi labai gera sistema, gali uzsiblokuoti tam tikras rusis ar limitus, kai nebus ka zaisti auksciau automatiskai labiau stengsiesi mazesniuose lygiuose. Jeigu labai stipriai norisi zaisti virs BR, tada kelk tikslus susijusius su tuo, pvz 1000 turu mazesniam lygyje ir pareinu i aukstesni, tiesiog reikia kazkaip “apgauti save” kad susikauptum labiau.

 3. Mantas says:

  Aciu, pradedam viska nuo pradziu.

 4. Ramunas says:

  Labas, Zigmai,
  Ar galiu gauti tavo kaip eksperto patarimu ar kokiu priekaistu del sitame straipsnyje pateikiamos informacijos apie bankroll valdyma http://pokerisinternete.blogspot.com/2014/01/pokerio-buhalterija-bankroll-management.html ?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: