Kaip nuskaityti oponento kortas?

 
 
Oponento turimų kortų nuskaitymą galima būtų įvardinti, pavyzdžiui- knygos skaitymu nuo paskutinio puslapio.
 

Psichologija

Pokerio psichologija susideta iš daug aspektų, vienas jų-gebėjimas nustatyti, kokias kortas jūsų priešininkai turi. Tai ne natūralus gimęs talentas, o įgyta kvalifikacija žaidžiant daug valandų prie pokerio stalo. Vienas garsiausių pokerio žaidėjų-  Daniel Negreanu, ne kartą stebino oponentus ir žiūrovus savo gebėjimu atspėti priešininko kortas.

Image

Stebėdama įsimintiniausių pokerio momentų įrašus mačiau, kaip Negreanu žaidė iki pat riverio ir oponentui jį permušus, išsimetė kortas komentuodamas, kad jo varžovas rankose turi tūzą su dama, visų nuostabai oponentas laimėjęs banką atvertė būtent tūzą ir damą. Daugelį tai stebina, bet iš esmės tai yra vienas iš įgūdžių, kurie išskiria puikių žaidėją iš kitų. Pokerio žaidėjų rankų skaitymas yra viena iš svarbiausių pamokų siekiant sėkmingų grynųjų pinigų žaidimų ir turnyrų laimėjimų.

Stebėkite

Turėtumėte atkreipti dėmesį, ar žaidėjas yra agresyvus ar pasyvus, kiek rankų žaidžia, ar dažnai sumoka prieš flopą. Stebėkite oponento žaidžiamų rankų tipus, jie gali didinti arba tiesiog sumokėti, galbūt dažnai tik tikrina po jam netikusio flopo. Nuosekliai stebint oponento žaidimo modelius yra lengviau nuskaityti  žaidėją. Jūs turite žinoti platų rankų spektrą, kada žaidėjas padidina statymą, arba kokiu atveju kitiems žaidėjams, arba jums pakėlus, oponentas nusimeta. Akylai stebėkite ir įsisavininkite, su kokiomis kortų kombinacijomis oponentas kelia prieš flopą.

Image

Apsvarstykite

Jūs turėtumėte  atkreipti dėmesį į žaidėjo poziciją, kada jis dalyvauja bendrame žaidime. Ar jis dažnai puola iš ankstyvos pozicijos? Neretai dalyviai ryžtasi sumokėti, ar pakelti bendrą statymą, naudodamiesi palankia pozicija prie pokerio stalo. Jei žaidėjas yra pasyvus ir pakelia statymą iš ankstyvos pozicijos, galite nustatyti, kad jie turi stiprią kortų kombinaciją.

Image

Veikite

Gebėjimas identifikuoti žaidėjus, kurie lyderiauja prie pokerio stalo, tikras talentas. Labai svarbu, kad jūs galėtumėte nustatyti, kaip jūsų rankos sužais  prieš oponentų kortų kombinacijas. Tam, kad išsiaiškinti, ką jūsų priešininkai gali turėti, jūs privalote nuodugniai peržvelgti jau atverstas kortas ant stalo, mąstykite, kokie žaidėjo veiksmai buvo prieš flopą, kaip jie keitėsi ant turno, kokia buvo oponento reakcija po riverio.

Atidžiai stebėkite varžovo laikyseną prie pokerio stalo. Netaisyklinga laikysena ir kūno kalba paprastai išnyksta, kai varžovas turi tikrai gerą bendrų kortų kombinaciją. Taip pat reikia atkreipti ypatingą dėmesį į jų rankas, kai jie kelia statymus, ar tiesiog sumoka jūsų pakelimo sumą. Jeigu oponentas kalbina jus, klausia apie jūsų kortų stiprumą, nepasiduokite spaudimui, atsakykite, ar pajuokaukite, leiskite jų akimis matyti jus atsipalaidavusį, užtikrintą kombinacijos stiprumu. Daug informacijos galima surinkti stebint tuos, kurie negali užsičiaupti. Patyčios ir drąsūs pareiškimai paprastai reiškia, kad žaidėjas nenori, kad jūs atsakytumėte į jo statymą, galbūt todėl, kad nėra užtikrintas savo rankos stiprumu.

Žmonių įpročiai turi tendenciją pasikartoti, jie darys tuos pačius veiksmus, tam tikromis aplinkybėmis, beveik kaip laikrodžio mechanizmas. Taigi, labai svarbu išmokti savo oponentus skirstyti į tam tikras kategorijas, ir atitinkamai koreguoti savo strategiją. Pavyzdžiui, atpažinti, ar jūsų priešininkas yra pasyvus, ar agresyvus žaidėjas. Jei jis yra agresyvus, gali statyti didesnę sumą, ar žaisti iki pat riverio turėdamas net labai silpną kombinaciją. Ramūs „tight” žaidėjai, tuo tarpu, turi tendenciją nusimesti kortas, atsivertus netinkamam flopui.

Rinkti informaciją apie oponentus, pokerio psichologija reikalauja ilgalaikio įdirbio. Didžiausi laimėjimai aplanko tuos, kurie netik akylai stebi oponentus, bet moka save pateikti kaskart kitaip, atsižvelgiant su kokio tipo oponentais vyksta žaidimas. Būkite aktoriais, įsijauskite į vaidmenį. Aš pati, dalyvaudama žaidime su dar nematytais oponentais, dažnai pradžioje žaidimo vaidinu pasyvią žaidėją, siekdama, likus banke mažiau, nei 4-3 žaidėjams, praplatinti jų žaižiamų rankų spektrą, ir išprovokuoti jų norą lengvai pasipelnyti iš mano tariamo silpnumo, tuomet turint stiprią kombinaciją užsitikrinu kelią į pergalę.

Kortų kombinacija, kurią gauni, yra nulemta likimo, bet tai, kaip tu mokėsi su ja sužaisti, yra tavo laisvas pasirinkimas.

 Gerų laimėjimų!

Laura Šaltenytė

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: