Moteris prie pokerio stalo. Požiūris iš moteriškosios pusės.

 “Poker is one of the only sports where a woman can compete on totally equal footing with a man, so I don’t understand why there’s a ladies-only tournament.” Annie Duke.

Moteris prie pokerio stalo- nesusipratimas? Toks požiūris dažnas tarp Lietuvos pokerio žaidėjų vyrų. Esu skaičiusi kelis straipsnius, kaip vyrai vertina moteris pokeryje, tačiau iš moteriškosios pusės šis „fenomenas” nebuvo aprašytas.
Trumpai apžvelkime pajėgiausių pokerio žaidėjų moterų pasiekimus:

     Vanessa Selbst

     Image
„PokerStars Pro” komandos narė. V.Selbst karjeros laimėjimų suma siekia virš 5 milijonų dolerių sumą. 2010 ir 2011 m. ši žaidėja iškovojo Šiaurės Amerikos pokerio turo (NAPT) čempionės titulą. „Partouche” pokerio turo pagrindiniame turnyre įveikė 763 oponentus ir už pergalę pelnė 1 300 000 eurų prizą. Taip pat, V.Selbst ranką puošia 2008 metais iškovota “World Series of Poker” apyrankė.

  Annie Duke

  Image

Profesionali pokerio žaidėja, turinti dešimties metų stažą. 2004 m. WSOP Omaha Hi-Lo laimėjusi apyrankę. Turnyrų laimėjimai šios žaidėjos sąskaitą papildė virš 1 000 000 dolerių.

   Jennifer Harman

   Image
Savo karjeros metu ši žaidėja iškovojo dvi auksines WSOP apyrankes. Rodo puikius pasiekimus pokerio turnyruose.

 „Card Player”, „Bluff Magazine”, „Poker Pro” žurnalus dažnai puošia ir kitų pokerio žaidėjų vardai: Kathy Liebert, Liv Boeree, Vanessa Rousso, Barbara Enright, Mimi Tran, Thater Katja, Sabyl Landrum, Thater Katja. Kiekvienais metais moterų, pokerio žaidėjų, vis dažniau galima sutikti prie pokerio stalų.
Stebint pokerio padėti Lietuvoje,  paklausa auga nepaprastai greitu ritmu, žinoma, ir moterų tarpe. Tokie vardai ir pavardės, kaip Rūta Liekytė, Ingrida Klassen, Fatima Kobenkova, Monika Kiauleikytė, Neringa Petraitytė ir daugelio kitų, gerai pažįstami ne tik Lietuvos pokerio žaidėjams vyrams. Sparčiai auga moterų skaičius ir prie sportinio pokerio stalų.
2012 gegužės 18-20 dienomis, sportinio pokerio klube „Du karaliai” Vilniuje, įvyko Lietuvos sportinio pokerio federacijos (LSPF) organizuotas pokerio turnyras. Į šią sportinio pokerio fiestą susirinko 254 žaidimo entuziastai, iš kurių net 25- moterys.

 “The great question that has never been answered, and which I have not yet been able to answer, despite my thirty years of research into the feminine soul, is “What does a woman want?” Sigmund Freud.

Galėčiau atsakyti į garsaus psichologo, S.Freud, klausimą. Moteris skiriasi nuo vyro ne tik fizinėmis, bet ir psichologinėmis ypatybėmis – ji švelnesnė, jautresnė, atsargesnė. Moteris labiau reaguoja į stresą, lengviau prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų. Dauguma moteru nori jaustis saugios. Pasakysite, kad visos išvardintos savybės netinka pokeriui? Manau, kiekvienam žaidimui reikia taikyti vis kitą strategiją. Atsargumas pokeryje – pagirtina. Dažnai žaisdama pokerį iš nepažįstamojo išgirstu: „ -Atsargiai, ji žaidžia tik su geromis kortomis”! Taip jis bando „padėti” kitiems oponentams vyrams, turėdamas omenyje tūzus, karalius, ar kitą aukštą porą. O kokios kortos yra “geros”? Man, asmeniškai, geros kortos- 9-10, 7-8 suited.

„All-in”, arba kitaip- „Ak, palikau įjungtą lygintuvą namuose!”

Dažnas vyro požiūris į moterį prie pokerio stalo- paviršutiniškas. Daugelis yra atviravę prie pokerio stalų, kad moteris žaidžia „šestuoju” jausmu, emocijomis, ar net išvaizdos pagalba. Mielieji, čia jūs mus taip matote, bet kaip visa tai atrodo mūsų akimis?
Pirmiausia, mes ateiname žaisti pokerio, žinoma, su troškimu pasiekti kuo didesnių laimėjimų. Antra, dauguma merginų sugeba išlaikyti dėmesį tik į žaidimą, apsiskaičiuoti out‘us, naudotis pozicija, bei tyrinėti priešininkus. Reta moteris užsiregistravusi į turnyrą, paskubomis išmėtys žetonus ir agresyviai išrėks- „All-in”! Mes niekur neskubame, susikaupiame žaidimui.

Pasiteiravau kelių moterų, žaidžiančių pokerį, kokios jų strategijos, požiūris:

Ar moteris pokeryje turi pranašumo prieš vyrus? Jei taip, galėtumėte išvardinti pagrindines savybes?

Ieva: “- Taip. Moterys turi geresnę nuojautą/intuiciją. Jeigu “pagaunu” blefą, visam gyvenimui įsirašau tą žmogų į atmintį, sekantis blefas jam nebepavyksta.”

Loreta: “- Taip. Apsimeti, kad žaidi tik su “gera” korta ir blefuoji, šia taktika naudojuosi žaisdama tik su nepažįstamu oponentu.”

Justina: “- Aš manau, kad moterys pokeryje neturi akivaizdaus pranašumo prieš vyrus. Galėčiau pakomentuoti tik tiek, kad moterų galbūt taip neblaško pokalbiai ar kitas dėmesį nukreipiantis triukšmas žaidimo metu, kaip vyrus. Tai gali būti net tam tikra strategija žaidžiant prieš vyrus- juos kalbinti, taip trukdant susikaupti.”

Kotryna: “-Manau moteris turi pranašumą prieš vyrus, daugelis vyrų prisibijo žaisti prieš moterį, neva “sunkiau” perprasti jos žaidimo stilių.”

Ar Jums sunkiau žaisti pries kitą moterį? Kodėl?

Ieva: “- Priklauso nuo situacijos. Sunkiausia žaisti prieš nepažįstamą moterį, nes dar nesu perpratus jos žaidimo strategijos.”

Loreta: ” -Ne, man prieš kitą moterį nėra sunkiau žaisti, negu prieš vyrą.”

Justina: “- Taip, man daug lengviau žaisti vyrų kompanijoje, nes tada galima pasinaudoti ‘moterišku įvaizdžiu’. Kadangi nėra daug moterų, žaidžiančių pokerį, yra daug lengviau imituoti galbūt silpnesnį žaidimo stilių, siekiant oponentus praplatinti žaidžiamų rankų spektrą. Iš kitos pusės, oponentės moters taktikas kartais pavyksta suprasti/nuskaityti.”

Kotryna: “– žaisti prieš vyrus visada lengviau, kartais pasijauti pranašesne, tačiau, prieš oponentę moterį žaisti sunku, esu įsitikinus, kad daugelis moterų žaidžia tik su “geromis kortomis”.

Matote, moteriška įvaizdį prie pokerio stalo sukuria patys vyrai. Moterys tuo naudojasi ir laimi. žinoma, patys geriausi pokerio žaidėjai- vyrai, žaviuosi jūsų tvirtumu, matematiniais apskaičiavimais, užsispyrimu, azartiškumu ir laimejimais. Pripažįstu, kad dar daug metų prabėgs nuo šios dienos, kada moteriškas vardas puikuosis daugiausiai uždirbančių pasaulio pokerio žaidėjų sąrašo viršūnėje, tačiau ar žaidimas netampa įdomesniu, kai prie pokerio stalo yra nors viena moteris?

“If you’re going to play poker, you’ll have to develop a sense of humour. That’s the whole trick, my friend.” James Garner.

Gerų laimėjimų Jums!

Laura Šaltenytė (laurasalt)

ImageImage

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: