Kaip kontroliuoti savo emocijas?

Kaip kontroliuoti savo emocijas?

Pokeris sudėtingas žaidimas. Tai gali patvirtinti ne tik profesionalūs žaidėjai, bet ir mėgėjai. Didžiausia problema slypi žaidėjų psichologijoje.

Ilguoju laikotarpiu žaidžiant pokerį yra sudėtinga visada būti sėkmingu žaidėju. Tačiau sudėtingumas slypi ne pačiame žaidime, nors pokeris, ypač aukštuose limituose, ir yra kupinas įvairiausių smulkmenų bei tampa labai komplikuotas.

Mano nuomone sudėtingumas slypi žaidimo psichologiniame aspekte. Tiksliau tariant, žaidėjo gebėjimas sukontroliuoti savo emocijas, kai darosi vis sunkiau ir sunkiau, ypač ilguoju laikotarpiu.

Doyle Brunson - "Paklauskite manęs to paties dar kartelį po 30 metų."

Pokeris gali būti labai varginantis ir sekinantis žaidimas. Jei planuojate žaisti pokerį reguliariai ir ne vienerius metus, privalote rasti būdą, kaip išvengti stresinių situacijų, kurių šis žaidimas pateiks tikrai ne vieną.

Kas pokerį žaidžia jau gana ilgą laikotarpį, anksčiau ar vėliau išgyvena staigų nuosmukį (downswing). Pakilimai ir nuosmukiai pokeryje nėra jokia staigmena net ir profesionalams. Todėl šioje situacijoje į pagalbą atskuba streso valdymas.

Doyle Brunson, dar vadinamas pokerio krikštatėviu, paklaustas, kurį iš jaunųjų pokerio žvaigždžių mato kaip didi žaidėją, atsakė: „Kol kas nežinau. Paklauskite manęs to paties dar kartelį po 30 metų.“

Tam, kad ilguoju laikotarpiu būti sėkmingu žaidėju, privalu gebėti nuolatos kontroliuoti savo banką bei emocijas. Kai sekasi gerai, yra lengva išlikti nuotaikoje. Tačiau kai ima sektis prasčiau, tampa viskas kiek sudėtingiau. Pora vienas po kito sekančių „bad beat‘ų“ ir dauguma žaidėjų yra išmušami iš vėžių, apie nieką kitą nebegali galvoti, kaip tik apie patirtas nesėkmes. Tai gali turėti liūdnas pasekmes. Jei imate manyti, jog „pokerio dievas“ yra nusiteikęs prieš jus, nedelsiant nustokite žaisti, nes bus tik dar blogiau.

Žaidėjai, kurie žaidimo sesiją baigė solidžiu laimėjimu, reaguoja pagirdami save taip: „šiandien tikrai gerai žaidžiau“ arba „šiandien beveik nepatyriau bad beat‘ų“. Žinoma tai yra gražu, bet juk viskas gali greitai pasikeisti. Blogiausia, kad nesėkmės yra prisimenamos ilgam, o sėkmingas žaidimo tarpsnis yra priimamas kaip įprastas reiškinys.

Nesugebėjimas teisingai interpretuoti išgyventų situacijų sukelia tam tikrą fenomeną – „bad beat‘ų“ istorijas. Kiekvienas jas žino, kiekvienas jų nekenčia ir beveik kiekvienas jas pasakoja.

Nebūtų taip blogai, jei pokerio žaidėjas tokias situacijas vertintų objektyviai, tačiau yra priešingai, dauguma žaidėjų stengiasi į tai pažvelgti kur kas giliau, o tai sukelia dar daugiau streso. Profesionalaus pokerio žaidėjo gyvenimas yra ir taip pakankamai įtemptas. Todėl papildomas stresas paveiks tik neigiamai. Kas blogiau žaidžia, nes jaučiasi blogai, dažniausiai žaidžia kiek pasyviau arba net gi priešingai – neatsargiai (kaip maniakas).

Niekas su malonumu nepralošia didelio banko. Net jei tai įvyko ir dėl „bad beat‘o“. Jeigu norite pokerį žaisti rimtai, privalote sugebėti atskirti savo emocijas nuo žaidimo sesijos rezultatų.

Mike Matusow patyręs nesekmę

Nesinervinkite dėl dalykų, kurių vis tiek negalite pakeisti. Kuo daugiau dėl to pergyvensite, tuo blogiau galėsite susikoncentruoti į dalykus, kuriuos vis dar galite kontroliuoti – jūsų asmeninius veiksmus.

Jei pralošiate didelį banką prieš žaidėją, kuriam tiko tik dvi kortos, nusijuokite ir pasakykite „Nice Hand“. Ir taip galvokite patys. Juk žaidėjas, prieš kurį pralošėte paskutinę partiją, yra geriausias jūsų klientas, kuris ateityje sumokės jums daug daugiau. Tad elkitės su tokiu žaidėju atitinkamai. Juk sakoma: „draugus laikyk arti, o priešus dar arčiau“.

Sekančios temos:
Sunkus profesionalaus pokerio žaidėjo gyvenimas
Agresija, testosteronas ir pasitikėjimas savimi

Pasiskolinta iš: http://www.pokerzeit.com/pokerstrategie/pokerpsychologie/emotionen-kontrollieren

4 Responses to Kaip kontroliuoti savo emocijas?

  1. I says:

    Struktūra neprofesionali, tačiau reziumuojant straipsnis vertas gero įvertinimo. Esmė glaustai ir iš esmės.

  2. […] Šiandien žaisti „6-max Pot Limit Omaha” yra taip pat sunku kaip ir „NLHE”. Nor ir esu vis dar vienas geriausių žaidėjų ir uždirbu nemažai pinigų, vistiek mokausi kitas žaidimo rūšis, kad atėjus laikui, bučiau pasiruošęs. Sekančios temos: Agresija, testosteronas ir pasitikėjimas savimi   Buvusios temos: Kaip kontroliuoti savo emocijas? […]

  3. […] Tai tampa problema tik tuomet, kai nesugebama susitvardyti psichologiškai. Buvusios temos: Kaip kontroliuoti savo emocijas? Sunkus profesionalaus pokerio žaidėjo gyvenimas   Autorius: Arthur S. Reber Pasiskolinta iš: […]

  4. […] šalin nemalonias mintis, kiti pradeda medituoti ar užsiema kvėpavimo pratimais. Buvusios temos: Kaip kontroliuoti savo emocijas? Sunkus profesionalaus pokerio žaidėjo gyvenimas Agresija, testosteronas ir […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: