Tilt įvadas

Įvadas į “tilt”

Kas yra “tilt”?
“Tilt”  –  Būsena, kai žaidėjas praranda žaidimo ir savo  kontrolę, praranda blaivų mąstymą, pradeda vadovautis emocijomis.
Tačiau tai tik dalinis apibrėžimas, ne visada” tilt” yra toks stiprus, kad mes netenkame blaivaus proto.  Pateiksiu pavyzdį kažkada skaityta pokermindset :  A- game tai yra geriausias žaidimas koki tik žaidėjas gali demonstruoti atsižvelgiat į savo patirtį,, įgūdžius ir aplinkybes.  Kiekvienas turėtume siekti visada žaisti savo A-game.  Tad ” tilt” yra viskas kitas kas ne A-game.     Šitas apibūdinimas man daug labiau prie širdies.   Gal būt aš žaisdamas savo B-game ar C-game vis tiek uždirbu pinigus ir priimu geresnius sprendimus negu mano oponentai tačiau, kadangi galėčiau žaisti dar geriau tai jau yra savotiškas” tilt” .   Tačiau šiame straipsnyje  grįžkime prie to paprastesnio apibrėžimo, kad naujokui būtų paprasčiau suprasti kas tai yra ir kaip to išvengti.

Tilt požymiai.

 • Nesąmoningas ir stiprus stiliaus pasikeitimas.  pvz. nustoja žaisti agresyviai po coolerių ar beabeatų, nes mano, kad vis tiek praloš, arba priešingai pradeda pastoviai statyti, nes nori atsilošti ir pan,   svarbu suprasti ar  stiliaus pasikeitimas yra  nesąmoningas,  geri žaidėjai dažnai sąmoningai keičia savo žaidimo stilius priklausomai nuo situacijų, oponentų, turnyrų stadijų ir t..t.   Toks nesąmoningas stiliaus pasikeitimas turi  milžiniška įtaką ir dažniausiai neigiamą ilgajame periode.
 • Nelogiški ėjimai, neturint jokio pagrindo.
 • Per daug call,   argumentuojant “jam negali taip eiti, šį karta tai tikrai jau nieko neturi”.
 • Per daug raise, argumentuojant “šį karta aš tikrai turiu geriausią ranką, o jeigu ne tai išblefuosiu”.
 • Baimė atsiranda didelė baime žaisti, nepasitikėjimas savimi ir savo jėgomis, jautiesi taip lyg standartinėse situacijose nežinotum ką daryti..

Tilt priežastys.
Dažniausia ” tilt” atsiranda po daug badbeatų ir esant nesėkmių ar nuopolių serijoms, tačiau tai dažniausia priklauso nuo žaidėjo stiprumo ir psichologinio pasiruošimo. Dažniausia kuo geresnis žaidėjas tuo geriau jisai supranta visas pokerio subtilybes ir turi gera psichologinį pasiruošima, tad tokie žaidėjai stipriai “tiltina” gana retai, o pradedantys žaidėjai dažnai nebesusitvardo po vien pralošto banko, sakykime badbeato su AA.
Taip pat dideli pakilimai irgi gali būti ” tilt” priežastys.  Čia labai svarbu prisiminti, kad žaidimo kokybė  neatsispindi trumpajame periode ir neturi būti vertinama, įtakojama trumpalaikių rezultatų, neturi būti vertinama pagal tai kiek tu laimi trumpajame periode.   Prisimink tavo tikslas demonstruoti taisyklingą žaidimą, A-game.
Dažnai atsiduriame ” tilt” būsenoje paprasčiausia tik todėl, kad žaidėjas nėra pasiruošęs, nežino kaip elgtis tam tikrose situacijose, nežino ko tikėtis.  Žaidėjai labai stipriai reaguoja kai jų top pair pralošia prieš flush draw sustūmus visus pinigus ant flopo, o juk taip bus 1 kartą iš trijų, tai negi dabar kas trečią kartą pradėti  tiltint?  Tiesiog tai žinai ir tai jau suteikia ramumą tau.

Ką daryti.

 • Labai svarbu reaguoti į pirmuosius ženklus, signalus, jeigu pradedi pastebėti, kad prarandi savikontrolę, kad pradedi eiti “on tilt” stabdyk žaidimą, daryk pertraukas, ieškok kitokios veiklos kur nukreipti dėmesį.
 • Peržiūrinėk savo rankas ,rodyk kolegoms, postink į forumus, paprašyk nuomones iš šalies ar atlikai geriausią sprendimą?
 • Žaisk mažiau stalų.
 • Sutrumpink žaidimą, kitą laiką skirk intensyvesniam mokymuisi, diskusijoms, analizavimui, skaityk pokerio knygas. Tai tau padės greičiau atsigauti ir pagilins pačio dalyko supratimą bei leis pastebėti naujas klaidas ir galimybes.  [Bad beatu pasakojimas draugams  tai ne diskusija. Autoriaus..pastaba].
 • Stebėk bankrollo svyravimus, esant reikalui leiskis į žemesnį lygi, kol vėl būsi pajėgus demonstruoti savo A-game.
 • Šis straipsnis tik labai  paviršutiniškai apžvelgia “tilt” problemą.  Eigoje projektą pokeris.lt papildys daugiau ir daug gilesnių straipsnių šia tema.

Sekančios temos:
Pinigų valdymo subtilybes
Tikslai
 
Buvusios temos:
Dėmesio lavinimo pratimai II
Pokerio žaidėjo savybės

5 Responses to Tilt įvadas

 1. Augustas GeraGyventi.lt says:

  chebryte, pasikoreguokit šito įrašo web adresą 🙂
  nes jis dabar labai juokingas 🙂 “tilt-ivadas-perziureti-ka-reikia-papildyti-sudeti-nuorodas”

  • brilijant says:

   Atlikta 😉 matai technologine puse siek tiek paslaptinga mums 😉
   Aciu uz pastebejimus 😉 Jeigu dar uz ko uzklius akis butume dekingi jeigu pranestum 🙂

   • Augustas GeraGyventi.lt says:

    jei jums svarbu internetinės paieškos gigantų reitingai, tuomet patarčiau nedėti identiškų tekstų į du tinklapius (į šitą blogą bei kopiją į pokeris.lt), nes gausis kad nė vienas neturi originalaus teksto ir internetinės paieškos gigantai gali sumažinti abiejų tinklapių vertę.

   • brilijant says:

    Oki manau sita reikalai labai greitai sutvarkysime. Aciu

 2. […] projektų šitie planai šiek tiek atidėti, beje kaip tik sekantis straipsnis yra apie tikslus. Tilt įvadas Pokerio žaidėjo savybės Dėmesio lavinimo pratimai Dėmesys Mokymasis ir jo metodai pokeryje […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: