100k blefas

Naujasis High Stakes Poker sezonas nuvylė ne vien nauju vedėju ir žaidėjų pasirinkimu, bet ir struktūra bei požiūriu. Projektas, kuris prasidėjo, kaip elitinių žaidėjų ir žmonių, galinčių sau leisti su elitiniais žaidėjais varžytis, uždarų pokerio vakarėlių filmavimas, galutinai virto TV show su mažai fantazijos ir dalyviais, kurie sėdi susigrūdę vienoj pusėj stalo, kad patogiau filmuot būtų.

Visgi šis post‘as ne apie tai. Čia noriu paanalizuoti kaip Barry Greenstein parodė Bill‘ui Klein‘ui kuo poker pro skiriasi nuo tokių kaip jis.

Pakėlimas iš UTG ir masė atsakymų leidžia tikėtis aibės smulkių porų ir suited-connector‘ių. Flopas J♦ 4♦ 3♣ šešių žmonių banke visada realiau, kad kam nors atnešė kokio nors plauko pirkimą, negu atvirkščiai. Asmeniškai man visada sunku žaisti Ax Jx tipo ranką tokioj situacijoj. Flope reikia bandyt gintis bet kokiu atveju ir jei sulauki poros atsakymų, turne, ypač neturint pozicijos prieš varžovus, sunku pasakyti ar jie paprasčiausiai perkasi, ar koks nors gudruolis slow-play‘ina trejetukų set‘ą ir tu jau esi negyvas tokiam banke. Dar kartą keliant ant turn’o ir sulaukus atsakymo yra išpūčiamas bankas ir daug brangiau yra žaisti check/call po river kortos, taigi aš ryžčiausi šauti antrą kartą tik turėdamas poziciją prieš visus varžovus, kitais atvejais būčiau linkęs check‘int turn‘ą ir išlaikyti banką mažą, net ir turint omeny, kad greičiausiai leidi varžovui nemokamai pirktis. Riveris, priklausomai nuo atsivertusios kortos, dažniausiai vertas žaisti check/call, nes varžovas, nesvarbu ar pagavo savo ranką ar ją pramovė, vis tiek po riverio kels. Pirmu atveju bandydamas išplėšti vertės, antru – bandydamas pasiimti banką.

Skirtingai nuo mano pamąstimų, šioje situacijoje nei vienas iš šešių žaidėjų flop‘e nagavo realios naudos, o visi turėję bent pusėtiną ranką buvo pernelyg ankstyvoje pozicijoje, kad rodytų agresiją. Po turn‘o Barry nusprendžia pasitikrinti savo porą devintukų, kas, mano akimis, gan abejotinas sprendimas. Taip – realu, kad niekas neturi valeto, bet turn’o korta tik padidino visokių draw diapazoną, o už tavęs dar 4 žaidėjai. Selbst atsakymas irgi toks “fifty fifty”, nes 5♥ 5♣ 2♣ 2♦ 7♦ 7♣ jai negarantuoja geriausios rankos.

River‘is verčiasi Q♦ ir čia Greenstein‘as parodė savo klasę, o Klein‘as parodė, kodėl prie jo pavardės visada bus užrašytą „amateur“. Jei Barry būtų pagavęs spalvą, tai būtų 100% atlikęs skatymą po riverio, o geresnė dama, dvi poros ar netgi set‘as, šitoj situacijoj verti tik atsakymo, o ne 100k permušimo. Nežinau kokį pagrindą Barry turėjo netikėti, kad Klein‘as išsitraukė būgnus. Galbūt tokio pagrindo ir neturėjo, paprasčiausiai žinojo, kad atsakydamas rizikuoja užlipti ant damų, o permušdamas, izoliuoja ne tik blefą, bet ir vieną, o gal ir dvi poras. Tokio manevro Barry nebūtų atlikęs prieš jokį profesionalą, nes būtų sulaukęs automatinio atsakymo, turbūt nebūtų atlikęs ir prieš Ruffin‘ą, nes pastarasis visada call‘ina su top pair nepriklausomai nuo turimo kicker‘io ar bendrų kortų ant stalo, bet atliko prieš žaidėją, prieš kurį šitas manevras suveikė ir passiėmė banką, kuris jam nepriklausė. Taigi bravo Mr. Greenstein.

2 Responses to 100k blefas

  1. Armis says:

    Man ir asmeniskai komentatoriu pasikeitimas puses laidos zavesio neteko

  2. kritikas says:

    Jau kai A. J. Benza dingo pasidarė ne kas, nors ir nebuvo jis kažkoks pokerio genijus, o be Kaplan’o iš laidos liko tik pavadinimas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: