Straipsnio apie Slow Play analizė

http://www.pokerlistings.com/strategy/why-you-shouldnt-slow-play

Šitą straipsnį internete aptikau vos rimčiau pradėjęs domėtis pokeriu ir iš karto jis man pasirodė švelniai tariant diskutuotinas. Negana to, prieš kurį laiką viename tinklapyje radau šį straipsnį išverstą į lietuvių kalbą. Taigi pabandysiu paanalizuot autoriaus žaidimą, kuriuo jis smerkia visokius slowplay‘intojus.

Lengva sukurti pavyzdį, kai žinai, kad priešininkas AK turi. Žinočiau varžovų kortas – būčiau milijonierium. Lygiai taip pat galiu padaryt 100 skirtingų situacijų ir užvadint „Why you should Slow Play all the time“. Be to, reikia atsižvelgti žaidėjas tight ar loose, kiek žmonių prie stalo sėdi (kadangi teoriškai shorthanded ankstyvų pozicijų nebūna, tai dar galima daryt prielaidą, kad čia žaidžiam fullring) ir pan.

Pradėkim nuo slow play esmės. O ji pakankamai paprasta: kai tu turi praktiškai nenugalimą ranką, o priešininkas neturi nieko, tu privalai jį įtikinti, kad jis turi geresnę ranką arba gali tave nublefuot. Visais kitais atvejais slowplay‘indamas tik prarandi pinigus. Mūsų atveju:

a)      Priešininkas yra agresorius;

b)      Mes turim šešetukų setą, kas yra puiki, bet toli graže ne nenugalima korta;

c)      Ant stalo iškrito tūzas, kuris arba suteiks veiksmo bet kokiu atveju, arba po turno tą veiksmą visiškai užsmaugs.

Dėl to prieš darant slow play reikėtų geriai apsvarstyt ar tai verta daryti.

Taigi pradėkim nuo pradžių. Mūsų priešininkas kėlė iš ankstyvos pozicijos, dėl to jo rankai reikėtų suteikti kokios nors vertės. Tai gali būt poros TT – AA, AK, AQs, AJs, KQs, iš ankstyvos pozicijos mažiau tikėtina tokia ranka ATs ar 99 ar 88.

Flope aš gaunu vidurinį setą ir ant stalo iškrenta tūzas. Panagrinėkim pirmą autoriaus pavyzdį, kai žaidėjas turintis setą nusprendžia tik atsakyt. Tokios rankos kaip TT, JJ, QQ, KK, KQs automatiškai nustoja toliau kelt, nes ant stalo guli tūzas, nebent pagautų savo setą, kuris aišku būtų geresnis, nei mūsų turimos šešiukės arba KQs atveju pagautų spalvą, kuri mus irgi nugali. Be to turint poziciją standartinis slowplay yra „call the flop, reraise the turn“, taigi du kartus call nedarytų net pats tragiškiausias NL10 žaidėjas, jau nekalbant apie NL200. Antru atveju mes kalam 2xPot pakėlimą ir ištaškom visas galimas rankas, išskyrus AA (kuris mus nugali) ir autoriaus paminėtą AK (kuris irgi ne visada sutiks žaist iki galo). 3BB pakėlimas iš ankstyvos pozicijos prieš flopą gali sudaryt įspūdį, kad žaidėjas atsargus, tai AQ gal ir gali atsakyt po flopo (ir tik po flopo), jei mano, kad mes galim turėt pirkimą į spalvą, ar vidurinę porą, o AJ vargu ar velsis toliau.

Aš tokią ranką žaisčiau taip:

Po flopo visų pirma pasižiūriu kas mane gali nugalėt. Mane nugali geresni setai ir spalva. Spalva mažai tikėtina, kadangi kryžių tūzas jau guli ant stalo, o iš ankstyvų pozicijų mažai kas keltų tik su suited-conector. Dabar ką aš galiu nugalėt. Aš nugaliu bet kokį tūzą, nes dar vienas tūzas ant stalo man padaro full house. Taigi mano tikslas pakelt tiek, kad man atsakytų tūzai ir aš neduočiau pigių pirkimų. Aš rinkčiausi pakėlimą tarp Pot Size Bet ir 3x reraise. KQ (jei nepagavo pirkimo į spalvą) automatiškai išsimeta, TT ir JJ greičiausiai išsimeta taip pat (tokią porą žaist perbrangu, net jei tartum, kad priešininkas turi tik kokį flush draw), QQ ir KK gali susigundyti žaist, nes vis dar realu, kad aš galiu laikyt tokią ranką kaip TT ar panašią porą ir bandau pasitikrint ar ji vis dar gera. AK, AQ, atsako, AJ tikriausiai taip pat atsako. Kad varžovas gali turėt dvi poras šansų beveik jokių, nes kitos kortos labai žemos, be to aš laikau du iš trijų likusių šešetų. Sulaukiu atsakymo, atsiverčia T. Nemanau, kad TT galėtų atsakyt į reraise po flopo, nes turėtų suprast, kad aš toliau kelsiu, o jam tą banką laimėt tik TT greičiausiai neužteks. Visgi ant riverio nenorėčiau pamatyt T arba A, nes vis dar šiek tiek tikėtina, kad priešinikas gali turėti AT rankoj. Kadangi mūsų bankas jau yra $75, o man liko $167, tai atliekam statymą ~3/4 banko, kad liktų padori suma stumt all in po riverio. Jei žaidė QQ, KK, tai jie galutinai išsimeta, AK greičiausiai atsako, AQ – kaži, AJ nematau kaip galėtų toliau žaist, o AT tikrai atsako, gal net stuma all in, kryžių KQ be pirkimo į spalvą gavo ir gutshot ir čia jau nuo žaidėjo priklauso ar jis velsis toliau, nes jo galimybės laimėt šitą banką yra vos 1/4.

Taigi jei AK sutinka žaisti iki galo autoriaus pavyzdyje, tai mano atveju iš AK aš laimėčiau tiek pat ir gaučiau pinigų iš kitų rankų, kurių autorius tikrai nagautų.

Nesakau, jog toks žaidimas butinai visada atneš maksimalų pelną, tačiau žaidžiant taip, kaip rašė straipsnio autorius, pelno greičiausiai nebus niekada. O komentaras po nuotrauka „Seriously, you won $138 pot. Don’t pat yourself on the back” mane tiesiog nužudė. Net ir žaidžiant taip prastai kaip nurodyta pirmam pavyzdy, žaidėjas sugebėjo numelšt $69, o autorius žaisdamas taip agresyviai gali priversti priešininką išsimesti AK jau vos atsivertus turnui ir galės pasidžiaugti kad paėmė $51.

O šitos istorijos moralas toks, kad internete pilna visažinių, kurie mano jog yra protingesni nei iš tiesų yra. Galbūt kas nors ir mane priskiria šiai kategorijai. Taigi netikėkit aklai viskuo ką perskaitot.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: