Sąmoningumas ir įpročiai

Rytinis pamąstymas sąmoningumo tema.
Įsivaizduok, kad gyveni sąmoningą gyvenimą, įsivaizduok sąmoningą vartojimą, kai vartoji tik tai, ko tau reikia ir kiek tau reikia (pats puikiai suvokdamas savo poreikius).
Visą gyvenimą valgai saldainius/traškučius, geri kavą ar pvz rūkai, tačiau vieną dieną staiga sužinai, ar yra padaromas naujas tyrimas ir paaiškėja, kad iš tikro nikotinas didelis nuodas, kuris labai kenkia mums ir aplinkai, kavoje randama daugybe kancerogenų, kad saldainiai ir traškučiai yra netinkamas maistas mums. Kadangi esi sąmoningas tai lengvai atsisakai, ko tau nereikia ir nejauti jokio nepatogumo, lanksčiai reaguoji į aplinkybes ir gyveni toliau.
Ta pati situacija ir pokeryje, mokaisi žaisti pokerį, mokaisi rankų vertes ir derinius. Sužinai, kad AK ir AA yra “monstrai” ir, kad su AK pralošti tai jau badbeatas, o su AA tu ir šiaip “visada praloši” [tik klausimas, kam tada žaidi jeigu visada praloši?]. Žodžiu iš lėto tobulėji, mokaisi ir praktikuojiesi, postini savo rankas į forumus ir pan. Tačiau vieną dieną gauni geru žaidėjų patarimus ir paaiškinimus, kad su AJ ar KQ atidarinėti iš UTG (full ringe) nepelninga, sukritikuoja tavo AK c-betus ir sako, kad nereikėtu c-betint 100% flopų, kad nevertėtu stackintis su AsAh ant 7c8c9c flopo esant 3 oponentams. Arba tiesiog, kad žaisti ne pozicijoje yra -EV. Kaip ir viskas labai paprasta, sužinojai, išmokai ir lengvai prisitaikai prie naujų aplinkybių, sąlygų.
Tačiau ar viskas taip paprasta? Tiek gyvenime, tiek pokeryje? (Dažnai girdžiu žmones sakant apie rūkymą “man reikia mesti rūkyti”, “aš žinau kad rūkymas man labai kenkia, bet…”, “žinau kad rūkymas visiškas š…, bet…” ir panašius dalykus. O jeigu paklaustum žmogaus kodėl tu rukai? Ką tau duoda rūkymas? Dažniausiai neišgirsi nei vieno atsakymo. Padeda atsipalaiduoti!? Cha, nejuokauk ir nemeluok pats sau, negi nežinai geresnių atsipalaidavimo būdų?:)
Grįžtam atgal prie pokerio. Dažnas posakis tiek gyvenime, tiek pokeryje, “žinau,kad nereikėtų taip daryti, bet…” ir atsiranda tada “hero” move, call ar nesąmoningai sustumiami all in, kurie po to priverčia graužtis ir kaltinti save, kad nesugebėjai susivaldyti.
Tai ar lengva pakeisti? Deja, daugumą iš jūsų turiu nuvilti. Keistis labai paprasta ir lengva. Nepasiduokit senajai nuomonei, kad įpročius sunku nugalėti ir reikia įveikti valios ar fizinėmis pastangomis, įpročiai lūžta per minutę, lūžta vienas po kito ir dažniausiai praeina daug laiko, kol sąmoningai suprantam “aš to nebedarau” “aš visiškai nebenoriu…” koks tada būna pakilimas viduje. Kiekvienas turime begales pavyzdžių savo tarpe, ar koks žmogus su “labai stipriu įpročiu” pakeitė savo gyvenimą per vieną akimirką, pvz. kai užkietėjęs rūkorius rūkęs 20 metų meta rūkyti, kaip žmonės per dieną keičia savo mitybos ar gyvensenos įpročius. Kai per sekundę dingsta baimės, visą gyvenimą bijojai vorų, bet kartą suvokei, kokie jie maži iš tikro, pagalvojai “kaip voras turėtų bijoti manęs, klykiančio ir lakstančio su šluota”. Viena mintis ir įpročio, kurio atrodė niekada neatsikratysi, nebeliko.
Įprotis yra mūsų galvose, mūsų prote, reikia tiesiog jį paleisti iš ten.

Kolegos būkite sąmoningi, gyvenime viskas paprasta.

One Response to Sąmoningumas ir įpročiai

  1. Gediminas says:

    Kadaise 2+2 skaiciau tema pavadinimu “drifting”. Ideja tokia, kad viskas krypsta link savo prigimties. Taip ir pokerio zaidejai. Dauguma is pradziu buna loose-passive t.y. fishai. Juk visi buvom visiski fishai 🙂 o TAGinimas yra ismoktas skillas (bent jau didziajai daugumai tai tikrai). Taip ir pokery krypstam prie savo prigimties. Nesamoningai pradedam tarkim dazniau callinti cbetus neturedami ritmo plano kaip zaisti tolimesni handa ir t.t. T.y. – linkstam prie prigimties 🙂 tai ir grafikas buna toks kad kyla kyla, pamazu leteja kilimas, breakeven ir booom – leidziames. Manau ne vienas su tuo susidure, tai tiesiog reiktu pagalvot “ka pradejau daryt, ko nedariau?”.

    Temos originalas: http://forumserver.twoplustwo.com/78/micro-stakes-full-ring/pooh-bah-drift-410738/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: